فضای ابری تحلیل‎یار قابل دسترسی از همه جا و پنل مدیریت حرفه ای جهت ارتباط با سایر سیستم های ابری مثل diagram.io و برگذاری جلسات آنلاین، تماس آنلاین ، پنل نگهداری از رمز عبور و کلی امکانات دیگر می باشد. امیدوارم که از این سیستم لذت ببرید.

جهت تهییه فضای ابری تحلیلیار می توانید از این قسمت اقدام نمایید.

همچنین اساتید و مربیان مجموعه تحصیل یار از طرف ما یک گیگابایت هدیه دریافت خواهند نمود. این فضا بهترین گزینه جهت جمع بندی اسناد خواهد بود.

رابط وب ابر تحلیل‎یار

با استفاده از هر مرورگر وبی می توانید به سرور ابر تحلیل‎یار متصل شوید. برای این کار فقط باید به مسیر nc1.tahlilyar.com رفته و با استفاده از نام کاربری و رمز عبور خود وارد حساب خود نمایید.

 1. نیازمندی های مرورگر وب

برای تجربه ای بهتر، توصیه می کنیم از جدیدترین و بروزشده ترین مرورگر وب که در لیست زیر به آنها اشاره شده است، استفاده نمایید:

 • Microsoft Internet Explorer
 • Microsoft Edge
 • Mozilla Firefox
 • Google Chrome/Chromium
 • Apple Safari

توجه: اگر می خواهید از ابزار گفتگوی ابرتحلیلیار استفاده نمایید باید حداقل  Mozilla Firefox 52 یا Google Chrome Chromium 49 را استفاده کنید تا تجربه خوبی در تماس های ویدیویی و اشتراک صفحه داشته باشید.همچنین مرورگر های  Google Chrome / Chromium به یک افزونه مازاد برای اشتراک صفحه نیاز دارند.


 1. پیمایش در رابط کاربری اصلی

به طور پیش فرض ، رابط وب ابر تحلیل‎یار به صفحه فایلهای شما ارجاع داده می شود. شما می توانید فایلها را اضافه ، حذف و به اشتراک بگذارید و در صورت نیاز  بر اساس سطوح دسترسی تنظیم شده توسط مدیر سرور تحلیلیار تغییراتی ایجاد می شود.

تصویر زیر داشبورد کاربر با منوی کاربری باز شده را نشان می دهد.

صفحه زیر به زبان انگلیسی و بخش فایل های داشبورد را نشان می دهد.

رابط کاربری ابرتحلیلیار شامل فیلدها و عملگرهای زیر می باشد:

منوی انتخاب کننده برنامه ها (1):

در گوشه بالا سمت چپ واقع شده و تمام برنامه های خود را که در پنل ابرتحلیلیار شما موجود است مشاهده خواهید کرد. سپس با کلیک بر روی نماد برنامه مورد نظر، به صفحه برنامه هدایت خواهید شد.

قسمت اطلاعات برنامه ها (2):

در نوار کناری سمت چپ قرار دارد ، فیلترها و وظایف مرتبط با برنامه انتخابی شما را فراهم می کند. به عنوان مثال ، هنگامی که از برنامه ی فایل ها استفاده می کنید ، یک مجموعه فیلتر ویژه برای یافتن سریع فایل های خود دارید ، مانند پرونده هایی که با شما به اشتراک گذاشته شده اند و پرونده هایی که با دیگران به اشتراک گذاشته اید. همچنین بسته به برنامه نورد نظر، موارد مختلفی برای برنامه های دیگر مشاهده خواهید نمود.

نمایش برنامه (3):

قسمت اصلی در رابط کاربری ابرتحلیلیار این گزینه می باشد. از آنجایی که این قسمت محتویات یا ویژگی های رابط کاربری برنامه انتخاب شده را نمایش می دهد.

نوار پیمایش (4):

این نوار که از بالای پنجره اصلی مشاهده (Application View یا نمایش برنامه) واقع شده است ، نوعی پیمایش Breadcrumb را فراهم می کند که به شما این امکان را می دهد تا به سطوح بالاتر سلسله مراتب پوشه تا سطح ریشه (خانه) حرکت کنید.

دکمه جدید (5): دکمه جدید که در نوار پیمایش قرار دارد ، شما را قادر می سازد فایلهای جدید ، پوشه های جدید یا عملیات بارگذاری فایل را اعمال کنید.

فیلد جستجو (6):

منوی مخاطبین (7): نمایی از کاربرن سرور یا مخاطبان شما ارائه می دهد. بر اساس امکاناتی که در قسمت برنامه های شما وجود دارد می‎توانید از ارتباط ویدئویی مستقیم نیز استفاده کنید.

دکمه گالری (8): ظاهری شبیه به 4 مربع کوچک دارد و با عملیات کلیک شما را مستقیماً به گالری تصاویر می برد.

منوی تنظیمات (9): برای باز کردن منوی کشویی تنظیمات ، روی عکس نمایه خود که در سمت راست قسمت جستجو قرار دارد کلیک کنید. صفحه تنظیمات شما تنظیمات و ویژگی های زیر را ارائه می دهد:

 • پیوندهای مرتبط برای دانلود برنامه های دسک تاپ و موبایل
 • استفاده از منابع سرور و فضای در دسترس
 • مدیریت رمز عبور
 • تنظیمات عکس ، نام ، ایمیل و پروفایل
 • مرورگرها و دستگاه های متصل را مدیریت کنید
 • عضویت در گروه
 • تنظیمات زبان رابط کاربری
 • مدیریت اطلاعیه ها
 • دکمه های اشتراک شناسه ابر فدریت شده (Federated Cloud ID) و شبکه های اجتماعی
 • مدیر گواهی SSL/TLS برای ذخیره ساز های خارجی
 • تنظیمات دو عاملی شما
 • اطلاعات نسخه ابرتحلیل‎یار

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این تنظیمات به قسمت تنظیمات برگزیده خود مراجعه کنید.

فایل‎ها و همگام سازی

دسترسی به پرونده های خود با استفاده از رابط وب ابرتحلی‏ل‎یار

شما می توانید با رابط وب ابرتحلی‏ل‎یار به پرونده های فضای خود دسترسی پیدا کرده و فایل های مورد نظر را ایجاد ، مشاهده ، ویرایش ، حذف کرده و یا با دیگران به اشتراک بگذارید.

برچسب گذاری فایل ها

 

می توانید برای فایلها برچسب گذاری کنید. برای ایجاد برچسب ، یک فایل را انتخاب و جزئیات آن را باز نمایید. سپس برچسب های خود را تایپ کنید. برای وارد کردن بیش از یک برچسب ، پس از ایجاد هر برچسب ، کلید بازگشت را فشار دهید. همه برچسب ها برچسب های سیستم هستند و توسط همه کاربران در سرور فضای ابری تحلیل‎یار شما به اشتراک گذاشته می شود.

سپس با استفاده از سیستم جستجوی ابری تحلیل‎یار، فیلتر برچسب ها در نوار کناری سمت چپ ، برای فیلتر کردن پرونده ها توسط برچسب ها استفاده کنید.

این امر کمک می کند تا سریعتر اطلاعات خود را پیدا نموده و به دسته بندی بهتر اسناد شما کمک می نماید.

نظرات (توضیحات)

از نمای جزئیات برای افزودن و خواندن نظرات روی هر پرونده یا پوشه ای استفاده کنید. همچنین نظرات ثب شده برای همه کسانی که به فایل مورد نظر دسترسی دارند قابل مشاهده می باشد.

پخش کننده ویدئو

با کلیک روی فایل ویدئویی می توانید ویدئو  را در فضای ابری تحلیل‎یار با برنامه Video Player پخش و مشاهده نمایید. پخش ویدئو توسط پخش کننده ویدیودر فضای ابری تحلیل‎یار به مرورگر وب و قالب ویدیو وابسته می باشد. اگر مدیر ابر تحلیل‎یار پخش ویدئو را فعال کرده باشد و در مرورگر وب شما کار نکند ، ممکن است ایراد از مرورگر شما باشد. با این حال ما در مجموعه تحلیلیار تمامی سعی و تلاش خود را به کار گرفته ایم تا کدینگ های بیشتری را پوشش دهیم.

کنترل فایل ‎ها

فضای ابری تحلیل‎یار می تواند تصاویر کوچک را به عنوان پیش نمایش برای پرونده های تصویری ، جلد MP3 و پرونده های متنی نمایش دهد. اگر این کار توسط سرور شما فعال شده باشد. از آن پس می توانید نشانگر خود را بر روی یک فایل یا پوشه قرار دهید تا کنترل های انجام عملیات زیر نشان داده شود:

 • موارد دلخواه
  روی ستاره در سمت چپ نماد پرونده کلیک کنید تا آن را به عنوان موردعلاقه علامت گذاری کنید و به سرعت همه موارد دلخواه خود را با آن پیدا کنید. فیلتر موردعلاقه در نوار کناری سمت چپ قابل دسترس می باشد.
 • منوی سرریز
  منوی سرریز (سه نقطه) جزئیات فایل را نمایش می دهد و به شما امکان تغییر نام ، دانلود یا حذف فایل ها را می دهید.

نماد چرخ دنده تنظیمات در پایین سمت چپ ابن امکان را فراهم می نماید تا فایلهای مخفی را در رابط وب فضای ابری تحلیلی مشاهده و یا پنهان نمایید. به این موارد dotfile نیز گفته می شود ، زیرا شروع نام آنها با یک نقطه آغاز می گردد، به عنوان مثال   .mailfile این نقطه به سیستم عامل شما دستور میدهد که این فایل ها را در مرورگرهای شما پنهان نماید ، مگر اینکه بخواهید آنها را مشاهده کنید. معمولاً این فایل ها مخصوص پیکربندی هستند ، بنابراین داشتن گزینه پنهان کردن آنها باعث کاهش بینظمی می گردد.

پیش نمایش فایل ها

با کلیک بر روی نام فایل ، می توانید فایل های متنی فشرده نشده ، فایل های OpenDocument ، فیلم ها و پرونده های تصویری را در نمایش دهنده های جاسازی شده در پنل فضای ابری تحلیل‎یار نمایش دهید. اگر مدیر سیستم فضای ابری تحلیل‎یار شما نمایش دهنده های جاسازی شده را فعال کرده باشد ، میتوانید انواع فایل موجود را نیز مشاهده کنید. اگر فضای ابری تحلیل‎یار

 نتواند فایلی را نمایش دهد ، فرآیند دانلود را شروع کرده و فایل را در رایانه شما دانلود می نماید.

در محیط  فضای ابری تحلیل‎یار حرکت کنید (با استفاده از منوی پیمایش)

پیمایش از طریق پوشه ها در فضای ابری تحلیل‎یار به سادگی کلیک کردن روی پوشه برای باز کردن آن و استفاده از دکمه بازگشت در مرورگر خود برای رفتن به سطح قبلی است. اما با این حال فضای ابری تحلیل‎یار یک نوار پیمایش نیز در بالای بخش فایل ها برای پیمایش سریع فراهم کرده است.

نمادهای وضعیت به اشتراک گذاری

هر پوشه ای که به اشتراک گذاشته شده باشد با نماد Shared overlay مشخص گردیده است. پیوندهای اشتراک عمومی با یک شکل زنجیر مشخص شده اند. و پوشه های غیر اشتراکی خالی هستند و این زنجیر را ندارند.

ایجاد یا بارگذاری فایل ها و دایرکتوری ها

با کلیک کردن روی دکمه جدید در برنامه فایل ها ، پرونده ها یا پوشه های جدید را مستقیماً در یک پوشه بارگذاری یا ایجاد نمایید.

دکمه جدید گزینه های زیر را برای شما فراهم می نماید:

پیکان رو به بالا

فایلها را از رایانه خود در فضای ابری تحلیل‎یار آپلود کنید. همچنین می توانید فایل ها را با کشیدن و رها کردن از پنجره مدیریت  فایل خود آپلود کنید.

فایل متنی

یک فایل متنی جدید ایجاد می کند و فایل را به پوشه فعلی شما اضافه می کند.

پوشه

یک پوشه جدید در پوشه فعلی ایجاد می کند.

موارد مازاد که توسط فضای ابری تحلیل‎یار فراهم شده اند به شرح زیر هستند (تصویر زیر):

New Diagram: یک فایل ایجاد می کند که در محیط Drawio باز شده و سپس در محیط فضای ذخیره سازی شما ذخیره می گردد.

New mind map file: یک موقعیت مکانی روی نقشه را برای شما فراهم می کند. شما میتوانید آن موقعیت های مکانی را در محیط فضای ابری تحلیل‎یار به نمایش بگذارید.

New Link (.URL) : یک لینک را ذخیره میکند. که مانند زیر می باشد.

انتخاب فایل ها یا پوشه ها

با کلیک بر روی کادرهای انتخاب ، می توانید یک یا چند پرونده یا پوشه را انتخاب کنید. برای انتخاب همه پرونده ها در فهرست فعلی ، روی کادر انتخاب واقع در بالای لیست پرونده ها کلیک کنید.

هنگامی که چندین پرونده را انتخاب می کنید ، می توانید همه آنها را حذف کنید یا با استفاده از دکمه های حذف یا دانلود که در بالا ظاهر می شوند ، آنها را به عنوان یک فایل ZIP دانلود کنید.

توجه: اگر دکمه دانلود قابل مشاهده نیست ، مدیر سیستم این ویژگی را غیرفعال کرده است.

فیلتر کردن نمای پرونده ها

نوار کناری سمت چپ در صفحه فایل ها شامل چندین فیلتر برای مرتب سازی سریع و مدیریت پرونده های شما است.

 • تمام فایل ها: نمای پیش فرض ؛ تمام پرونده هایی را که به آنها دسترسی دارید نمایش می دهد.
 • موارد دلخواه: پرونده ها یا پوشه هایی که با ستاره زرد مشخص شده اند.
 • با شما به شاتراک گذاشته شده است: همه پرونده های به اشتراک گذاشته شده توسط شما توسط کاربر یا گروه دیگری را نشان می دهد.
 • با دیگران به اشتراک گذاشته شده است: همه پرونده هایی که با کاربران یا گروه های دیگر به اشتراک گذاشته اید را نمایش می دهد.
 • به اشتراک گذاشته شده توسط لینک: تمام پرونده هایی را که از طریق پیوند عمومی توسط شما به اشتراک گذاشته شده است نمایش می دهد.
 • ذخیره سازی خارجی (اختیاری): فایلهایی که در دستگاهها و سرویسهای ذخیره سازی خارجی مانند Amazon S3 ، SMB / CIFS ، ftp … به آنها دسترسی دارید.

انتقال فایل ها

با کشیدن و رها کردن فایل ها در هر پوشه ای ، می توانید پرونده ها و پوشه ها را به سرور انتقال دهید.

ایجاد یا اتصال به پیوند اشتراک فدریشن

به اشتراک گذاری ابری فدریشن به شما امکان می دهد اشتراک فایل ها را از سرورهای راه دور  فضای ابری تحلیل‎یار

بارگذاری کنید ، و آنها را درست مانند روش به اشتراک  گذاری محلی مدیریت کنید. برای یادگیری نحوه ایجاد و اتصال به اشتراک های جدید Federated Cloud ، به federated_cloud_sharing مراجعه کنید.

دسترسی به پرونده های فضای ابری تحلیل‎یار با استفاده از WebDAV

 فضای ابری تحلیل‎یار به طور کامل از پروتکل WebDAV پشتیبانی می کند و شما می توانید از طریق WebDAV با پرونده های  فضای ابری تحلیل‎یار خود ارتباط برقرار کرده و آنها را همگام سازی کنید. در این فصل یاد خواهید گرفت که چگونه از طریق WebDAV لینوکس ، macOS ، ویندوز و دستگاه های تلفن همراه را به سرور  فضای ابری تحلیل‎یار خود متصل کنید. قبل از شروع به پیکربندی WebDAV ، بیایید نگاهی سریع به روش توصیه شده اتصال دستگاه های سرویس گیرنده به سرورهای  فضای ابری تحلیل‎یار خود بیندازیم.

توجه: در مثالهای زیر ، باید آدرس اینترنتی سرور ابر تحلیل‎یار خود را جایگزین nc1.tahlilyar.com کنید (اگرنصب سرور در ریشه دامنه شما انجام شده ، قسمت آخر (نام دایرکتوری) را حذف کنید) و “USERNAME” را با نام کاربری کاربر متصل کنید .

به آدرس اینترنتی webdav (پایین سمت چپ ، تنظیمات) در  فضای ابری تحلیل‎یار خود مراجعه کنید.

فضای ابری تحلیل‎یار دسکتاپ و تلفن همراه

روش پیشنهادی برای همگام سازی رایانه دسکتاپ با سرور فضای ابری تحلیل‎یار استفاده از سرویس گیرندگان همگام سازی است.

از این رو می توانید سرویس گیرنده را برای ذخیره پرونده ها در هر دایرکتوری محلی پیکربندی کنید و سپس انتخاب کنید که با کدام دایرکتوری ها در سرور فضای ابری تحلیل‎یار همگام سازی شود. کلاینت وضعیت اتصال فعلی را نمایش می دهد و همه فعالیت ها را ثبت می کند ، بنابراین شما همیشه می دانید که کدام پرونده ها از راه دور در رایانه شما دانلود شده اند و می توانید فایل های ایجاد شده و به روز شده در رایانه محلی خود را از طریق درستی با سرور همگام کنید.

روش توصیه شده برای همگام سازی سرور فضای ابری تحلیل‎یار با دستگاه های Android و Apple iOS با استفاده از برنامه های تلفن همراه است.

برای اتصال برنامه تلفن همراه خود به سرور فضای ابری تحلیل‎یار  فقط از آدرس اینترنتی و پوشه اصلی استفاده کنید:

nc1.tahlilyar.com

علاوه بر برنامه های تلفن همراه ارائه شده توسط tahlilyar ، می توانید از برنامه های دیگر برای اتصال به فضای ابری تحلیل‎یار از طریق دستگاه تلفن همراه خود با استفاده از WebDAV استفاده کنید. WebDAV منوی ناوبری یک برنامه (اختصاصی) خوب برای دستگاه های Android و آیفون ها است. آدرس اینترنتی مورد استفاده ی WebDAV :

nc1.tahlilyar.com/remote.php/dav/files/USERNAME/

پیکربندی WebDAV

اگر ترجیح می دهید ، می توانید کامپیوتر رومیزی خود را به جای استفاده از یک برنامه خاص کلاینت ، با استفاده از پروتکل WebDAV به سرور فضای ابری تحلیل‎یار خود متصل کنید. توزیع وب (WebDAV) افزونه ای برای انتقال پروتکل انتقال متن (HTTP) است که ایجاد ، خواندن و ویرایش فایلها را در سرورهای وب آسان می کند. با استفاده از WebDAV می توانید به اشتراک گذاری فضای ابری تحلیل‎یار خود در لینوکس ، macOS و ویندوز به همان روش اشتراک شبکه از راه دور دسترسی داشته باشید و هماهنگ باشید.

گذرواژه های برنامه ها

فضای ابری تحلیل‎یار از ایجاد رمز عبور برنامه کاملا خاص ، به جز رمز عبور ورود کاربر پشتیبانی می کند. اگر از ارائه دهنده تأیید اعتبار شخص ثالث استفاده می کنید ، باید یک رمز عبور برنامه برای WebDAV ایجاد کنید. در رابط کاربری وب فضای ابری تحلیل‎یار، به تنظیمات برگزیده کاربر بروید ، سپس به بخش امنیت بروید. گذرواژه برنامه ایجاد کنید. مثلا در تصویر زیر یک رمز عبور برنامه ایجاد نمودیم. از این به بعد می توان به جای ورود رمز عبور اصلی از این رمز عبور استفاده نمود تا از طریق webdav با سیستم ارتباط برقرار نمود.

دسترسی به پرونده ها با استفاده از Linux

با استفاده از روش های زیر می توانید به فایل ها در سیستم عامل های Linux دسترسی پیدا کنید.

نرم افزار مدیریت فایل Nautilus

هنگامی که حساب فضای ابری تحلیل‎یار خود را در مرکز کنترل گنوم پیکربندی می کنید ، فایل های شما به طور خودکار توسط Nautilus به عنوان اشتراک  WebDAV  بارگذاری (Mount) می شوند ، مگر اینکه دسترسی را بردارید.

همچنین می توانید فایلهای فضای ابری تحلیل‎یار خود را به صورت دستی بارگذاری (Mount) کنید. برای اتصال مدیر پرونده ی Nautilus به اشتراک فضای ابری تحلیل‎یار خود از پروتکل davs:// استفاده کنید:

davs://nc1.tahlilyar.com/remote.php/dav/files/USERNAME/

توجه: اگر اتصال سرور شما از طریق HTTPS امن سازی نشده ، به جای davs:// از dav:// استفاده کنید.

توجه: این روش برای سایر مدیر فایلهایی که از GVf استفاده می کنند مانند MATE’s Caja و Cinnamon’s Nepomuk نیز کار می کند.

دسترسی به پرونده ها با KDE و نرم افزارمدیر فایل دلفین

برای دسترسی به فایلهای فضای ابری تحلیل‎یار خود با استفاده از مدیر فایل Dolphin در KDE ، از پروتکل webdav:// استفاده کنید:

webdav://nc1.tahlilyar.com/remote.php/dav/files/USERNAME/

می توانید یک پیوند دائمی به سرور فضای ابری تحلیل‎یار خود ایجاد کنید:

1. Dolphin را باز کرده و روی “Network” در ستون سمت چپ “Places” کلیک کنید.

2. روی نمادی با عنوان Add a Network Folder کلیک کنید. متن نمایش داده شده باید با WebDAV از قبل انتخاب شده مطابقت داشته باشد.

3. اگر WebDAV انتخاب نشده است آن را انتخاب نمایید.

4. روی Next (بعدی) کلیک کنید.

5. تنظیمات زیر را وارد کنید:

 • نام: نامی که می خواهید در نشانک Places مشاهده کنید ، به عنوان مثال فضای ابری تحلیل‎یار.
 • کاربر: نام کاربری فضای ابری تحلیل‎یار که برای ورود به سیستم استفاده کردید ، به عنوان مثال admin.
 • سرور: نام دامنه فضای ابری تحلیل‎یار، به عنوان مثال nc1.tahlilyar.com (بدون http:// قبل یا دایرکتوری های بعد از نام دامنه).
 • پوشه: مسیرزیر را وارد کنید.

 remote.php/dav/files/USERNAME/

6. (اختیاری) “چک باکس ایجاد نماد” را علامت بزنید تا یک نشانک در ستون Places نشان داده شود.

7. (اختیاری) تنظیمات ویژه یا گواهی SSL را در کادر تأیید “Port & Encrypted” ارائه دهید.

ایجاد ارتباط WebDAV از طریق خط فرمان Linux نصب

می توانید باگذاری های (mount) مربوط به WebDAV را از خط فرمان Linux ایجاد کنید. اگر ترجیح می دهید به فضای ابری تحلیل‎یار همانند سایر نصب سیستم های فایل از راه دور دسترسی داشته باشید ، این کار مفید است. مثال زیر نحوه ایجاد یک mount شخصی را نشان می دهد و هر زمان که وارد رایانه لینوکس می شوید به طور خودکار نصب می شود.

 1. درایور سیستم فایل davfs2  برای WebDAV را نصب کنید ، که به شما امکان می دهد تا تنظیمات WebDAV را درست مانند هر سیستم فایل از راه دور دیگر نصب کنید. از این دستور برای نصب آن در دبیان / اوبونتو استفاده کنید:

apt-get install davfs2

 1. از این دستور برای نصب davfs2 در CentOS ، Fedora و openSUSE استفاده کنید:

 

yum install davfs2

 1. خود را به گروه davfs2 اضافه کنید:

usermod -aG davfs2 <username>

 1. سپس یک پوشه tahlilyar در پوشه اصلی خود برای mountpoint و .davfs2/ برای فایل پیکربندی شخصی خود ایجاد کنید:

mkdir ~/tahlilyar

mkdir ~/.davfs2

 1. /etc/davfs2/secrets را به ~/.davfs2  کپی نمایید

cp /etc/davfs2/secrets ~/.davfs2/secrets

 1. خود را به عنوان مالک تعیین کنید و مجوزها را فقط مالک خواندن – نوشتن کنید:

chown <linux_username>:<linux_username> ~/.davfs2/secrets

chmod 600 ~/.davfs2/secrets

 1. با استفاده از آدرس اینترنتی سرور فضای ابری تحلیل‎یار و نام کاربری و رمز عبور فضای ابری نحلیل یار ، اعتبار ورود به فضای ابری نحلیل یار خود را به انتهای فایل secrets اضافه کنید:

nc1.tahlilyar.com/remote.php/dav/files/USERNAME/ <username> <password>

یا

$PathToMountPoint $USERNAME $PASSWORD

برای

/home/user/tahlilyar john 1234

 1. اضافه نمودن اطلاعات mount به فایل /etc/fstab

https://nc1.tahlilyar.com/remote.php/dav/files/USERNAME/ /home/<linux_username>/tahlilyar

davfs user,rw,auto 0 0

 1. سپس با اجرای دستور زیر بررسی کنید که نصب و احراز هویت انجام شده است. اگر تنظیمات به درستی تنظیم شده باشد، به مجوزهای ریشه نیاز نخواهید داشت:

mount ~/tahlilyar

 1. همچنین باید بتوانید آن را از حالت mount خارج نمایید:

umount ~/tahlilyar

اکنون هر بار که به سیستم Linux خود وارد می شوید ، اشتراک فضای ابری نحلیل یار شما باید به طور خودکار از طریق WebDAV در فهرست ~/tahlilyar نصب شود. اگر ترجیح می دهید آن را به صورت دستی سوار کنید ، خودکار را به noauto  در/etc/fstab تغییر دهید.